S-au stabilit grupele și jocurile care se vor desfășura la turneul de fotbal dotat cu Cupa Unirii, care se va desfășura sâmbătă (grupa 2000-2001) și duminică (grupa 2002-2003), în sala de sport din comuna Mihai Viteazu.
Sâmbătă 24 și duminică 25 ianuarie, sportivi din județele Alba, Bistrița Năsăud, Cluj, Mureș și Hunedoara, sărbătoresc Ziua Unirii Principatelor, printr-o manifestare sportivă de fotbal în sală pe categorii de vârstă, organizată de Clubul Sportiv Arieșul Mihai Viteazu, în colaborare cu Primăria și Consiliul Local.
CUPA UNIRII – MIHAI VITEAZU – EDIȚIA 2015
CATEGORIA DE VÂRSTĂ 2002 – 2003
GRUPA – A – GRUPA – B –
CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZU (1) CS PROFOTBAL Junior PETROȘANI
CS JIUL PETROȘANI AS CS SINAI TURDA
CS PROJUNIOR CLUJ CS VIITORUL LUDUȘ
CS CFR SIMERIA CS OCNA MUREȘ
CS OLIMPIA AIUD CS UNITED SPORT CLUJ
ORA | ECHIPA | ECHIPA |
|
09.00 | CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZUL | CS PRO JUNIOR CLUJ |
|
09.20 | AS CS SINAI TURDA | CS UNITED SPORT CLUJ |
|
09.40 | CS JIUL PETROSANI | CS OLIMPIA AIUD |
|
10.00 | CS PRO FOTBAL JUNIOR PETROSANI | CS VIITORUL LUDUS |
|
10.20 | CS CFR SIMERIA | CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZUL |
|
10.40 | CS OCNA MUREȘ | AS CS SINAI TURDA |
|
11.00 | CS PRO JUNIOR CLUJ | CS JIUL PETROSANI |
|
11.20 | CS UNITED SPORT CLUJ | CS PRO FOTBAL JUNIOR PETROSANI |
|
11.40 | CS CFR SIMERIA | CS OLIMPIA AIUD |
|
12.00 | CS VIITORUL LUDUS | CS OCNA MUREȘ |
|
12.20 | CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZUL | CS JIUL PETROSANI |
|
12.40 | AS CS SINAI TURDA | CS PRO FOTBAL JUNIOR ETROSANI |
|
13.00 | CS PRO JUNIOR CLUJ | CS CFR SIMERIA |
|
13.20 | CS UNITED SPORT CLUJ | CS OCNA MUREȘ |
|
13.40 | CS OLIMPIA AIUD | CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZUL |
|
14.00 | CS VIITORUL LUDUS | AS CS SINAI TURDA |
|
14.20 | CS JIUL PETROSANI | CS CFR SIMERIA |
|
14.40 | CS PRO FOTBAL JUNIOR PETROSANI | CS OCNA MUREȘ |
|
15.00 | CS PRO JUNIOR CLUJ | CS OLIMPIA AIUD |
|
15.20 | CS VIITORUL LUDUS | CS UNITED SPORT CLUJ |
|
CUPA UNIRII – MIHAI VITEAZU – EDIȚIA 2015
CATEGORIA DE VÂRSTĂ 2000 – 2001
GRUPA – A – GRUPA – B –
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA AFC ARIEȘUL 1907 TURDA
CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZU (1) CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZU (2)
CS CFR SIMERIA CS METALUL AIUD
CS MUREȘUL LUDUȘ CS VIITORUL POIENIȚA SILIVAȘ
CS INTER SÂNGER CS VIITORUL ABRUD
ORA | ECHIPA | ECHIPA |
|
09.00 | ACS STICLA ARIEȘUL TURDA | CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZU (1) |
|
09.20 | AFC ARIEȘUL 1907 TURDA | CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZU (2) |
|
09.40 | CS CFR SIMERIA | CS MUREȘUL LUDUȘ |
|
10.00 | CS OLIMPIA AIUD | CS VIITORUL ABRUD |
|
10.20 | CS INTER SÂNGER | CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZU (1) |
|
10.40 | CS VIITORUL POIENIȚA SILIVAȘ | CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZU (2) |
|
11.00 | ACS STICLA ARIEȘUL TURDA | CS CFR SIMERIA |
|
11.20 | AFC ARIEȘUL 1907 TURDA | CS OLIMPIA AIUD |
|
11.40 | CS MUREȘUL LUDUȘ | CS INTER SÂNGER |
|
12.00 | CS VIITORUL ABRUD | CS VIITORUL POIENIȚA SILIVAȘ |
|
12.20 | CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZU (1) | CS CFR SIMERIA |
|
12.40 | CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZU (2) | CS OLIMPIA AIUD |
|
13.00 | ACS STICLA ARIEȘUL TURDA | CS MUREȘUL LUDUȘ |
|
13.20 | AFC ARIEȘUL 1907 TURDA | CS VIITORUL ABRUD |
|
13.40 | CS INTER SÂNGER | CS CFR SIMERIA |
|
14.00 | CS VIITORUL POIENIȚA SILIVAȘ | CS OLIMPIA AIUD |
|
14.20 | CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZU (1) | CS MUREȘUL LUDUȘ |
|
14.40 | CS ARIEȘUL MIHAI VITEAZU (2) | CS VIITORUL ABRUD |
|
15.00 | ACS STICLA ARIEȘUL TURDA | CS INTER SÂNGER |
|
15.20 | AFC ARIEȘUL 1907 TURDA | CS VIITORUL POIENIȚA SILIVAȘ |
|
După faza grupelor, echipele clasate pe primele două locuri se vor califica în faza superioară (semifinale)