Urmează o lună cu patru partide pentru magnificii de la Potaissa Turda. Va fi o perioadă extrem de dificilă, având în vedere că trei dintre acestea vor fi în deplasare.
Primul duel va avea loc vineri, 6 decembrie, când turdenii se vor deplasa la Bacău.
Miercurea viitoare, urmează un noul duel „afară”, Potaissa urmând să joace la Odorheiu Secuiesc.
Singurul meci în NOVA PG Arena se va juca pe 15 decembrie, de la ora 19:30, când Potaissa va primi vizita celor de la Steaua București.
Ultimul meci al anului va fi tot o deplasare, magnificii urmând să joace la CSM Focșani.
Trei dintre acestea partide vor fi transmise pe canalul YouTube al formației turdene, în timp ce duelul cu CSM Bacău va fi live pe ProArena.
sursă foto: Mihaela Bobar/www.ActionFoto.ro
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























