Fotbal, Liga 4: Viitorul 2014 Sopor a pierdut în deplasarea de la Florești

sopor dej

Viitorul 2014 Sopor a pierdut ieri, scor 2-8, pe terenul celor de la CS Florești, în prima partidă a etapei cu numărul III, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Tamaș a deschis rapid scorul (min 5) și oaspeții se pregăteau să opună o rezistență dârză principalei favorite la promovare. După alte 10 minute, Dîrjan a reușit să egaleze și imediat după, Frătean a marcat pentru 2-1.

În minutul 54, Moldovan a reușit să egaleze, însă după golul de 2-2, CS Florești a început să arate de ce este principala favorită la promovare, reușind să înscrie de 6 ori.

S-a terminat 8-2 și pentru Viitorul 2014 Sopor urmează partida de pe teren propriu, contra unei alte echipe din partea de sus a clasamentului, Unirea Iclod.

CS FLOREȘTI – VIITORUL 2014 SOPORU DE CÂMPIE 8-2 (Dîrjan 14`, 77`, Frătean 21`, Văidean 56`, 80`, 84`, Nuț 75`, 90` / Tamaș 5`, Moldovan 54`)

Viitorul 2014 Sopor: Barta – Mureșan, Cecălăcean, Petrișor, Popa, A.Tamaș, N.Tamaș (Crișan 66`), Zăhan (Tușa 60`), Șoancă (Onacă 79`), Goia, Moldovan (Bîrlea 84`)

sursă foto: arhivă TurdaNews