Vești bune pentru locuitorii cartierului Șarât din Municipiul Câmpia Turzii: se lucrează în continuare la infrastructura rutieră din zonă. Astăzi a fost turnat stratul de binder pe două străzi, anunță primarul, Dorin Lojigan.
„Astăzi, pe străzile Nichita Stănescu, respectiv Nicolae Titulescu, au avut loc lucrări de asfaltare a carosabilului, fiind turnat stratul de binder, după ce, săptămâna trecută au fost asfaltate trotuarele. Ulterior va fi turnat şi stratul de uzură pe carosabil.
Începând din acest an, locuitorii cartierului Șarât vor avea parte de o infrastructură rutieră modernă.
Astfel, prin intermediul unui proiect finanțat prin Programul Național de Dezvoltare Locală, această zonă a fost transformată din una cu străzi de pământ, în una la standardele unei comunități emergente, cu cele mai bune condiții urbanistice.”, a scris edilul, Dorin Lojigan, pe Facebook.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
Oare cu cine sa vorbim in orasul Campia Turzii sa puna cosuri de gunoi pe strada Laminoristilor?