Va continua să fie cald în următoarele zile, cu maxime peste 20 de grade. Din weekend se răcorește și vom avea parte de precipitații.
Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a prezentat prognoza de vreme pentru următoarele două săptămâni, în regiuni din țară.
În Transilvania, se va înregistra o bruscă scădere a temperaturilor maxime pe finalul acestei săptămâni când maximele nu mai trec de 15 grade C.
În cea de-a doua săptămână de referință, media maximelor se va situa între 17 și 19 grade.
Vor fi intervale cu averse, îndeosebi pe parcursul după-amiezilor și al serilor aproape în fiecare zi.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























