• HOME
  • PUBLICITATE PE SITE
  • VIDEO (arhivă)
  • FOTO (arhivă)
  • CONTACT
duminică, 14.06.2026
  • Loghează-te
  • Înregistrează-te
TurdaNews
Advertisement
  • Publicitate pe site
  • VIDEO (arhivă)
  • FOTO (arhivă)
  • CONTACT
Niciun rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Publicitate pe site
  • VIDEO (arhivă)
  • FOTO (arhivă)
  • CONTACT
Niciun rezultat
Vezi toate rezultatele
TurdaNews
Niciun rezultat
Vezi toate rezultatele
Sonaca Romania angajeaza Sonaca Romania angajeaza Sonaca Romania angajeaza
Home Articole Actualitate

Tânăr din Mureș prins cu 214 km/oră pe Autostrada Transilvania! Ce sancțiune a primit?

Daciana DERDA de Daciana DERDA
12.02.2024 12:00
în Actualitate
Timp de citire: 2 minute
0
maxi prest rce

A „plouat” cu amenzi pe Autostrada Transilvania la finele săptămânii. Poliția rutieră a acordat zeci de sancțiuni contravenționale vitezomanilor, iar 14 șoferi au rămas fără permise de conducere.

În perioada 10-11 februarie, polițiștii din cadrul Biroului de Poliție Autostrada A3 Turda-Borș, au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de disciplină rutieră și pentru combaterea excesului de viteză.

Astfel, aceștia au constatat și aplicat 117 sancțiuni contravenționale, în cuantum total de 63.000 de lei, au reținut 14 permise de conducere, dintre care 10 pentru nerespectarea regimului de viteză.

Un tânăr de 18 ani din județul Mureș a rămas fără carnetul de conducere și a primit o amendă usturătoare, după ce a fost prins pe Autostrada Transilvania conducând cu 214 km/h pe A3.

„Polițiștii au sancționat contravențional cu amendă în valoare de 3.300 de lei, un tânăr de 18 ani din județul Mureș, întrucât acesta a fost surprins încălcând regimul legal de viteză, respectiv conducea cu 214 km/h”, a transmis IPJ Cluj.

De asemenea, tânărul vitezoman a mai rămas și fără carnetul de conducere pentru o perioadă de 120 de zile.

Un alt vitezoman, de această dată din Ungaria a fost prins pe Autostrada Transilvania cu 186 km/oră!

La data de 10 februarie a.c., polițiștii au depistat un bărbat de 39 de ani domiciliat în Ungaria, care a circulat cu viteza de 186 km/h pe Autostrada A3, încălcând regimul legal de viteză.

Iar duminică, 11 februarie a.c., a fost depistat un bărbat de 54 de ani din județul Bihor, în timp ce conducea un autoturism pe autostradă, aflându-se sub influența băuturilor alcoolice. Valoarea înregistrată la testarea cu aparatul etilotest a fost de 0,24 mg/l alcool pur în aerul expirat.


Descoperă mai multe la TurdaNews

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Taguri: autostrada transilvaniafără permisradarsanctiunetânăr din Mureșvitezoman
Distribuie65trimitetrimiteSummarize

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne pe Whatsapp 0744694876

Precedentul articol

Service Automobile Turda SA: Vino să faci parte din echipa noastră!

Următorul articol

Fotbal: Grupele U8 și U11 de la „Bayern” Câmpia Turzii au jucat două amicale cu echipele clubului Star Play Turda!

Daciana DERDA

Daciana DERDA

Jurnalist cu experiență, la TurdaNews de la înființarea publicației, din anul 2008. A lucrat în radio, presă scrisă și online. Contact: 0742.692.739. Mesaj whatsapp! Email: dacilid@yahoo.com

Articole asemănătoare

Actualitate

Veste uriașă pentru șoferi! Autostrada Transilvania e aproape gata între Cluj și Sălaj: Când se deschide traficul pe lotul UMB

13.06.2026 21:50
Actualitate

COȘMAR LA REVENIREA DIN CONCEDIU: Sute de pasageri (clujeni și turdeni), blocați 3 ore într-un avion HiSky în Hurghada, fără aer condiționat. Explicațiile uluitoare ale pilotului

13.06.2026 18:00
Pekus photography
Actualitate

Război total pe patrimoniul Turzii: Hotelul Potaissa, salvat temporar de o gafă în Cartea Funciară. Afaceristul Horea Vușcan cere peste 24 de milioane de lei

13.06.2026 17:30
Următorul articol

Fotbal: Grupele U8 și U11 de la "Bayern" Câmpia Turzii au jucat două amicale cu echipele clubului Star Play Turda!

Au apărut florile de primăvară în serele horticultorilor de la Luncani

Lasă un răspunsAnulează răspunsul

terran campia turzii

Nello Construct

Nello Construct

Transilvania Impact

Transilvania Impact

Bazinul de Înot Turda

Bazinul de Inot Turda

Compania de Apă Arieș

Compania de Apa Aries

Ultimele articole

Veste uriașă pentru șoferi! Autostrada Transilvania e aproape gata între Cluj și Sălaj: Când se deschide traficul pe lotul UMB

13.06.2026 21:50

Explozie de culoare la Turda! Galeria „Valer Suciu” a devenit neîncăpătoare la vernisajul unde arta tinerilor a cucerit publicul

13.06.2026 21:30

Dramă revoltătoare la Turda: Un om cu piciorul amputat și sechele severe de AVC, lăsat de comisie fără însoțitor. „Dacă el nu are nevoie de ajutor, atunci cine?”

13.06.2026 21:00

Succes răsunător pentru campania „Adoptă o cască, salvează o viață”, inițiată de Club Rotary Family Turda

13.06.2026 20:30

Excelență cu parfum de vis: Patru fete de nota 10 de la HCC Turda au cucerit topul generației 2026

13.06.2026 20:00

Munca și pasiunea dau roade: AFC Viitorul Transilvania Turda cucerește primul trofeu la un turneu de juniori

13.06.2026 19:30

Anarhie în traficul din Turda: Șoferi filmați când ignoră complet semaforul roșu în zona Kaufland (VIDEO)

13.06.2026 19:00

Radiografia banului public din zona Arieș: Profituri record la Compania de Apă și Salina, insolvență la Domeniul Public Turda și renaștere economică la Câmpia Turzii

13.06.2026 18:30

COȘMAR LA REVENIREA DIN CONCEDIU: Sute de pasageri (clujeni și turdeni), blocați 3 ore într-un avion HiSky în Hurghada, fără aer condiționat. Explicațiile uluitoare ale pilotului

13.06.2026 18:00
Pekus photography

Război total pe patrimoniul Turzii: Hotelul Potaissa, salvat temporar de o gafă în Cartea Funciară. Afaceristul Horea Vușcan cere peste 24 de milioane de lei

13.06.2026 17:30

Categorii

  • Actualitate
  • Administraţie locală
  • Analiză
  • Articole
  • Cultură
  • Dezvăluiri
  • Economie
  • Interviu
  • Investigaţie
  • Locuri de muncă
  • Mass Media
  • Mediu
  • Monden/Showbiz
  • Oferte
  • Opinie
  • Politică
  • Rural
  • Salina Turda
  • Social
  • Special
  • Sport
  • Ştirea Cititorului
  • Tineret/Învăţământ

Abonează-te la site

Introdu adresa de email pentru a te abona la acest site de știri și vei primi notificări prin email când vor fi publicate articole noi.

Orar de lucru și informații

Turda, strada Panseluțelor nr. 8
0744 694 876
redactia@turdanews.net

Luni-Vineri: 09.00-20.00
Sâmbătă: 09.00-18.00
Duminică: 10.00-17.00

© 2026 TurdaNews - Site optimizat de Geflo Media SRL.

Bine ai revenit!

SAU

Conectați-vă la contul dvs. de mai jos

Parola uitată? Înscrieți-vă

Creați un cont nou!

SAU

Completați formularele de mai jos pentru a vă înregistra

*By registering into our website, you agree to the Terms & Conditions and Privacy Policy.
Toate câmpurile sunt obligatorii. Autentifică-te

Recuperează-ți parola

Vă rugăm să introduceți numele de utilizator sau adresa de e-mail pentru a vă reseta parola.

Autentifică-te
Niciun rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Publicitate pe site
  • VIDEO (arhivă)
  • FOTO (arhivă)
  • CONTACT

© 2026 TurdaNews - Site optimizat de Geflo Media SRL.