În această dimineață echipele de la Domeniul Public erau în teren și lucrau de zor la îndepărtare zăpezii de pe pietonala din centrul Turzii.
Se sparge gheața și se încarcă în camioane pentru a degaj traficul pietonal din centrul istoric al orașului.
Este o acțiune benefică pentru siguranța pietonilor. Mulți vor spune că trebuia făcută mai devreme această activitate, adevărat dar până acum au fost temperaturi negative și gheața a fost dificil de spart.
Din fericire vremea a intrat în încălzire, o perioadă pentru că iarna nu s-a terminat și se pot face acțiuni mai ample curățare a zăpezii și îndepărtare a gheții.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























