petlinii

LIVE-TEXT: ACS Comuna Recea – Arieșul Turda 2-1

floris

În ultima partidă a turul de campionat, Arieșul Turda se deplasează la Recea, pentru a întâlni liderul campionatului.

• campionatul ligii a treia se va relua în primăvara anului viitor;
  • FINAL DE MECI LA RECEA! ACS COMUNA RECEA – ARIEȘUL TURDA 2-1 (Chinde, Lang / Lemnaru)
  • echipele au revenit de la cabine și în câteva minute va începe partea a doua a meciului dintre Comuna Recea și Arieșul Turda;
  • FINAL DE PRIMĂ REPRIZĂ LA RECEA; LA PAUZĂ, ACS COMUNA RECEA – ARIEȘUL TURDA 1-1 (Chinde / Lemnaru)

Formațiile de start:

Arieșul Turda – Pop – Chiș, Ionescu, Indreica, Bria, Fl. Dan, Paleoca, Savu, Salcău, David, Lemnaru. Rezerve: Ursu – Biriș, Varodi, Dup, Marcu, Selegean, Oltean.

ACS Comuna Recea: Bota – Dunca, Urs, Lang, Erdei, Oșan, Micaș, Ciocan, Chinde, Rus, Opriș. Rezerve: Mărieș – Busică, David, Jucan, Mureșan, Pașca.

Antrenorul formației turdene nu se poate baza în partida de astăzi pe Simi Cocoară, Răzvan Ititesc și Valentin Marcu, toți trei fiind accidentați. Totuși, ultimul este trecut pe foaia de joc.

La ora startului partidei, la Recea (comună situată la ieșire din Baia Mare) sunt -2 grade, cerul fiind senin.

ACS Comuna Recea este liderul seriei a V-a din liga a treia, având un avantaj de patru puncte față de echipa de pe locul 2, Csikszereda Miercurea Ciuc. Arieșul Turda ocupă locul 7 al campionatului, cu 24 de puncte, la doar două puncte de podium.