marian morar

Handbal: Două victorii în două zile pentru juniorii 1

zamblau eugen

Echipa de juniori 1 a Potaissei Turda a câștigat cele două partide disputate marți și miercuri, în cadrul serie F, a juniorilor 1.

În meciul de marți, disputat în sala „George Barițiu”, Potaissa nu a avut probleme cu cei de la HC Aleșd, reușind să se impună, scor 47-18, după ce la pauză, elevii antrenați de Iulian Alexandru conduceau, scor 25-8.

La partida cu HC Aleșd, a asistat și selecționerul echipei naționale de seniori a României, Manuel Montoya.

Miercuri, în derby-ul seriei, Potaissa Turda s-a impus, pe terenul celor de la CSS 2 Baia Mare, scor 35-34. Turdenii au făcut o repriză secundă foarte bună, după ce la pauză, băimărenii erau în avantaj, scor 16-14.

După aceste două victorii, Potaissa Turda ocupă primul loc în serie, cu un avans de patru puncte față de cei de la CSS 2 Baia Mare.