marian morar
adrian nap
m install
nello construct

Fotbal, Liga 4: Înfrângere dureroasă pentru Unirea Triteni. Arieșul Mihai Viteazu a făcut surpriza la Iclod

zamblau eugen

Unirea Triteni a pierdut astăzi, scor 0-7, pe terenul celor de la CS Florești, în timp ce Arieșul Mihai Viteazu a reușit un rezultat de egalitate pe terenul celor de la Unirea Iclod, scor 3-3. Ambele partide au contat pentru etapa a XV-a, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Meciul de Florești s-a decis încă din minutul 23, când a fost eliminat Alin Tot. După ce au avut un om mai mult pe teren, cei de la CS Florești au reușit să marcheze de șapte ori.

La finalul partidei, Andrei Pintilie, a declarat: „Din păcate, azi am jucat fotbal doar 30 minute, deoarece după eliminarea lui Tot Alin din min 23, pe teren a existat doar o singură echipă, cea a gazdelor. Terminăm turul rușinos, cum de altfel a fost întreaga noastră prestație de până acum. Sunt dezamăgit total de cum ne-am prezentat în acest tur de campionat, mult sub așteptări, dar poate așteptările mele erau prea mari față de valoarea noastră reală.”

CS FLOREȘTI – UNIREA TRITENII DE JOS 7-0 (Bucur 31`, Svichi 34`, 42`, Kilin 37`, Părăvan 53`, Roman 61`, 75`)

Unirea Tritenii de Jos: Șuteu – Ludușan, Tot, Ozvadă, Paleoca, Indreica, Sașa, Bituleanu, Ceclan, A.Gall. Au mai evoluat: Petrea, Bărbos, S.Gall, Ciungan.

La Iclod, Arieșul Mihai Viteazu a reușit surpriza, elevii lui Lucian Roșu „scoțând” un rezultat de egalitate pe terenul liderului campionatului.

Valentin Dîrjan a deschis scorul în minutul 27, același jucător reușind „dubla” în minutul 47. Ignat a reușit să reducă din diferență, însă Danciu a marcat pentru 3-1.

Când toată lumea credea că nu se mai poate întâmpla nimic, Mărie a readus speranțele în tabăra oaspeților, pentru ca Mureșan să dea lovitura pe final, când a marcat pentru 3-3.

Este un rezultat de care au profitat din plin, cele trei urmăritoare ale Iclodului: CS Florești, Someșul Dej și CSM Câmpia Turzii.

UNIREA ICLOD – ARIEȘUL MIHAI VITEAZU 3-3 (Dîrjan 27`, 47`, Danciu 59` / Ignat 52`, Mărie 62`, Mureșan 86`)

Arieșul Mihai Viteazu: Silaghi – Buglea, Cîțcăuan, C.Crișan, N.Crișan, German, Ignat, Mărginean, Mureșan, Pârțilă, Mărie.