m install
nello construct

Fotbal, Liga 3: Zi ghinionistă pentru „viruși”. Sănătatea SP Cluj a pierdut acasă cu Minaur Baia Mare

zamblau eugen

Sănătatea SP Cluj a pierdut ieri, scor 0-2, pe teren propriu, în fața celor de la Minaur Baia Mare, într-o partidă ce a contat pentru etapa a IX-a, din liga a treia.

A fost o partidă dominată de băimăreni, mult mai hotărâți la fiecare duel, lucru cauza de poziția de „lanternă roșie” pe care o avea Minaur înainte de această etapă.

Prima ocazie a venit în minutul 17, când lovitura de cap a lui Macrițchi a fost respinsă excelent de Checicheș.

După alte zece minute, Ștefănescu a șutat periculos din zonă centrală, însă mingea a ocolit de puțin poarta.

Lemac a ratat o ocazie importantă în minutul 39, șutul său trecând puțin peste poartă.

Marea ocazie a Sănătății a venit în minutul 42, când Goga nu a reușit să „cadreze” o lovitură de cap.

Cu 20 de secunde înainte de finalul primei reprize, gazdele pierd o minge în propria jumătate, mingea ajunge la Lemac, care marchează pentru 0-1.

Din păcate pentru gazde, lucrurile nu s-au schimbat nici în partea a doua, tot Baia Mare fiind mai periculoasă. Lemac a lovit bara în minutul 60.

Pentru ca ziua proastă a Sănătății să continue, Junior a văzut al doilea galben în minutul 72.

Golul de 2-0 a venit în minutul 83, după o greșeală uriașă a lui Checicheș.

S-a terminat 0-2 și pentru Sănătatea urmează o partidă tot acasă, contra celor de la Olimpia MCMXXI Satu Mare.

SĂNĂTATEA CLUJ – MINAUR BAIA MARE 0-2 (Lemac 45, Gherman 82)

Sănătatea SP Cluj: Checicheș – Creț (Radu 46), Szoloszi, Junior, Gaddo, Dioszegi, Saroși, Lăkătoș (Ștefan 46), D.Paul (Cimpoeșu 80), Goga (Zanc 80), Vital (Lujerdean 65)

4.CSM Sighetu Marmației832312-12011p
5.Minerul Ocna Dej924315-11+410p
6.Sănătatea SP Cluj931510-13-310p
7.Victoria Carei83149-15-610p
8.Olimpia MCMXXI Satu Mare823311-14-39p
9.Crișul Sântandrei82157-10-37p
10.Minaur Baia Mare921611-19-87p
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj pe Whatsapp 0744694876