marian morar

Fotbal, Liga 3: Etapa a IV-a. Rezultate și clasament (seria a IX-a). Cugirul și Dejul continuă parcursul perfect

zamblau eugen

În week-end-ul trecut s-au desfășurat partidele etapei cu numărul IV, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a IX-a.

Etapa a început vineri, când s-a desfășurat o singură partidă, derby-ul județului Cluj, între Unirea Dej și Sticla Arieșul Turda.

După o primă repriză fără goluri, Unirea a marcat de trei ori în partea secundă, turdenii reușind doar să reducă din diferență. S-a terminat 3-1 și Unirea Dej continuă parcursul perfect din acest debut de sezon.

Surpriza debutului de sezon, Unirea Ungheni a reușit o nouă victorie, 2-3 pe terenul celor de la Unirea Alba Iulia, la capătul unui meci în care mureșenii au marcat de două ori în ultimele 10 minute.

Liderul clasamentului, CSO Cugir, nu a avut probleme în meciul cu Avântul Reghin, reușind să se impună, scor 4-1.

Sănătatea Cluj a câștigat duelul ultimelor clasate, scor 1-0, contra celor de la CS Ocna Mureș.

CS Hunedoara a câștigat duelul cu Industria Galda, scor 2-1, și a acumulat șase puncte în clasament.

Derby-ul etapei viitoare se va juca la Ungheni, unde gazdele vor primi vizita celor de la Unirea Dej. Meciul se va juca duminică, Dejul urmând să evolueze joi, în turul III al Cupei României, contra celor de la Universitatea Cluj.