Un accident teribil a avut loc în urmă cu puține minute, în apropiere de zona intersecției Kaufland din Micro 3 Turda, după ce un motociclist s-a izbit frontal de mașina celor de la Appetito, care ar fi virat spre restaurantul Delise/CSA, pe linie dublă continuă.
Conform martorilor oculari, motociclistul este resuscitat în aceste momente, însă pe jos e plin de sânge, fiind foarte grav accidentat. Unii spun că motociclistul a accelerat peste măsură, după ce s-a pus ”verde” la semaforul de la Kaufland.
Conform unor persoane de la fața locului, după impact, motociclistul a fost proiectat, prin aer, câțiva metri, înainte de a cădea pe șosea.
”Avem o intervenție în desfășurare în urma unui accident rutier grav, între un autoturism și o motocicletă. Conducătorul motocicletei a fost găsit fără semnale vitale. Se aplica manevre de resuscitare.”, ne-au precizat cei de la ISU Cluj.
Circulația este blocată în zonă. Vom reveni cu amănunte.
UPDATE 1:
“Pompierii din cadrul Detașamentului Turda au intervenit în această după-amiază în urma unui grav accident rutier petrecut pe calea Victoriei din municipiul Turda.
La fața locului au ajuns o autospecială cu modul de descarcerare, un echipaj SMURD și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Cluj, unde au găsit o motocicletă și un autoturism avariate, precum și conducătorul motocicletei, respectiv un bărbat de aproximativ 30 de ani, fără semnale vitale.
Echipajele medicale, sprijiniți de echipajul de descarcerare, au aplicat mai bine de o oră manevre de resuscitare victimei, însă, din păcate, fără a putea readuce semnalele vitale ale acesteia.”, a transmis ISU Cluj.

UPDATE 2:
“La data de 13 iunie a.c., în jurul orei 16:10, pe Calea Victoriei din municipiul Turda a fost înregistrat un accident rutier.
Din primele cercetări efectuate la fața locului a rezultat că un bărbat de 29 de ani, aflat la volanul unui autoturism care se deplasa în direcția municipiului Câmpia Turzii, ar fi efectuat un viraj la stânga, peste marcajul longitudinal continuu, intrând în coliziune cu un motociclu condus din sens opus de un bărbat de 32 de ani.
În prezent, echipajul medical aflat la fața locului aplică manevre de resuscitare bărbatului care conducea motociclul.
Conducătorul autoturismului a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a circumstanțelor producerii accidentului.
Traficul rutier este blocat în totalitate, la acest moment.”, a transmis IPJ Cluj.
UPDATE 3:
Tânărul motociclist de 32 de ani este din Câmpia Turzii și era tatăl unui băiețel.
Toth Misi era contul lui pe Facebook.




















donatori de organe….oare ce viteza avea ?
PS: Saptamana trecuta se credea la raliu de la materna -micro3-kaufland si str Campiei ….am recunoscut motocicleta gri de contul de fb ….
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10215396207323475&set=pb.1385662163.-2207520000
Dumnezeu sa-l odihneasca…ne lasa si pe noi sa ne odihnim. Seara pe dupa ora 19 dar si ziua in unele cazuri de cred unii din ei pe ista la Modena la campionatul mondial de motocicleta viteza. Ca fapt divers 30m/s=108km/h