Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca intervin în aceste momente la un accident rutier produs între localitățile Panticeu și Recea Cristur.
Din primele informații, este vorba despre un autoturism răsturnat. La fața locului, salvatorii nu au identificat victime încarcerate, însă patru persoane doi adulți și doi minori primesc îngrijiri medicale. Toate victimele sunt conștiente și cooperante.
Pentru gestionarea situației, au fost mobilizate două autospeciale cu modul de descarcerare, o ambulanță SMURD și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ).
Intervenția este în desfășurare!
„Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca intervin în aceste momente la un accident rutier petrecut între localitățile Panticeu și Recea Cristur.
Din primele date, în accident a fost implicat un autoturism, care este răsturnat. Nu au existat victime încarcerate, însă doi adulți și doi minori primesc îngrijiri medicale. Cu toții sunt conștienți și cooperanți.
La misiune iau parte două autospeciale cu modul de descarcerare, o ambulanță SMURD și un echipaj SAJ.” Ne-au transmis reprezentanții ISU Cluj.
Cele patru persoane implicate în acest accident rutier nu vor fi transportate la spital!
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.























