Voleibaliștii de la CSM Câmpia Turzii au plecat azi spre Bacău, unde vor participa la turneul de calificare pentru promovarea în Liga Națională de volei masculin, alături de echipele Steaua București, Universitatea Timișoara și Știința Bacău.
În lotul CSM-ului sunt două absențe, unul dintre jucători având probleme medicale, iar altul având examene.
”Consider că noi ne-am îndeplinit obiectivul, după turneul de la Câmpia Turzii, când am reușit să ne calificăm la turneul final, în care se decid cele două echipe cfare vor promova pe prima scenă. De aceea, mergem să jucăm volei și să demonstrăm că nu am ajuns întâmplător în această etapă. Dacă vom avea posibilitatea să promovăm, nu ne vom da înapoi”, a declarat antrenorul-jucătoral CSM-ului, Dan Remeș.
Iată și programul jocurilor pe care CSM Câmpia Turzii îl va avea la Bacău:
Vineri 13 mai,ora 15.00
CSM – STEAUA BUCUREȘTI
Sâmbătă 14 mai,ora 15.00
CSM – UNIVERSITATEA TIMIȘOARA
Duminică 15 mai,ora 12.30
CSM – ȘTIINȚA BACĂU
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























