Vineri, Poliţiştii Brigăzii Autostrăzi şi Misiuni Speciale au depistat un bărbat care conducea un autoturism cu viteza de 232 km/h, pe Autostrada A3.
La data de 16 septembrie a.c., în jurul orei 13.00, poliţiştii Brigăzii Autostrăzi şi Misiuni Speciale au depistat, pe Autostrada A3 între Turda – Borş, un bărbat, de 38 de ani, conducând cu viteză excesivă, informează IGPR.
Acesta a fost surprins cu ajutorul aparatului radar, la kilometrul 15, în timp ce conducea un autoturism, cu viteza de 232 km/h.
Poliţiştii l-au sancţionat cu amendă de 1.125 de lei, iar, ca măsură complementară, i-au reţinut permisul de conducere, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce, pentru 90 de zile.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























