Continuă să scadă numărul pacienților internați în spitalele din Cluj, ca urmare a virusului SARS-CoV-2.
În acest moment, în spitalele din Cluj sunt 42 de persoane internate, față de 43 câte erau ieri. Dintre acestea, 6 se află pe secția de Terapie Intensivă.
Din fericire, nu a mai fost înregistrat niciun deces (25 până acum).
Față de ziua ieri, s-au mai vindecat două persoane, numărul total ajungând la 492.
La nivelul județului Cluj, 26 de persoane se află în carantină, alte 1.348 se află în izolare la domiciliu.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























