La data de 26 mai a.c., poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Câmpia Turzii au acţionat pentru depistarea persoanelor urmărite, precum şi a celor care posedă mandate de executare a unor pedepse.
Astfel, au depistat un bărbat, de 45 de ani, din Câmpia Turzii, dat în urmărire naţională pentru a executa o pedeapsă privativă de libertate.
Persoana în cauză a fost condamnată de Judecătoria Turda la un an şi 6 luni de închisoare pentru comiterea infracţiunii de ultraj, faptă prevăzută de Codul penal. Bărbatul a fost încarcerat în Penitenciarul Gherla.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























