În data de 14 octombrie 2022, de la ora 14:00, Trenul Regal va opri, în Gara de la Câmpia Turzii. Majestatea Sa Margareta și Alteța Sa Regală Principele Radu, împreună cu Alteța Sa Regală Principesa Sofia, vor fi întâmpinați de autoritățile locale.
Vizita de la Câmpia Turzii a Familiei Regale se datorează Aniversării Centenarului Încoronării Regelui Ferdinand I și Reginei Maria la Alba Iulia.
Accesul publicului și al presei pe peronul gării este liber. Cei care doresc să întâlnească Familia Regală sunt așteptați în Gara din Câmpia Turzii.
Direcția Relații cu Comunitatea


Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























