Vineri, 7 aprilie, în jurul orei 11.50, polițiștii Secției 9 Poliție Rurală Turda au depistat un tânăr în vârstă de 25 de ani, în timp ce conducea autoturismul pe DJ 171J, în comuna Săvădisla, fără a poseda permis de conducere.
Tânărul s-a ales cu o amendă în valoare totală de 2.305 lei, întrucât autoturismul figura cu inspecția tehnică periodică și asiugrarea de răspundere civilă auto expirate.
Ca măsură complementară au fost reținute plăcuțele cu numărul de înmatriculare și certificatul de înmatriculare, informează IPJ Cluj.
În cauză sunt efectuate cercetări pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























