A început prost ziua pentru doi conducători auto care au fost implicați într-un accident soldat cu pagube materiale la Câmpia Turzii.
Evenimentul rutier s-a produs la intersecția străzilor Laminoriștilor cu Vasile Goldiș.
Din primele informații este vorba despre o tamponare produsă pe fondul neatenției și a nepăstrării distanței de siguranță în mers.
„Șoferul autoutilitarei a frânat, semnalizând intenția de a vira la stanga, spre strada Goldiș. Șoferița autoturismului, Alfa Romeo, preocupată cu alte îndeletniciri, nu a observat intenția șoferului din fața ei, acroșând autoutilitara” informează Refleqtmedia.ro
Din fericire în urma impactului nu au fost victime, doar pagube materiale. Cel mai probabil conducătorii auto vor încheia o „amiabilă”.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























