Au apărut tot mai multe semnale despre problema gunoaielor, atât la Turda cât și la Câmpia Turzii.
Se dă vina pe firma de salubritate care nu ridică gunoiul menajer la timp, conform programului stabilit.
Acum nemulțumiri au apărut și pe străzile Teilor și 1 Mai din Câmpia Turzii.
„Gunoiul nu este ridicat de câteva zile. Deja a început să miroase îngrozitor dat fiind faptul că temperaturile sunt mai ridicate decât în mod normal pentru ceastă perioadă” spune un localnic.
Cei de la Supercom nu au venit cu explicații încă, pentru situația creată.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























