Locuitorii din Câmpia Turzii se plâng de condiția părculețului pentru copii din Berc. Într-o postare pe Facebook, un cetățean atrage atenția administrației locale asupra mizeriei de la spațiul de joacă.
“Locul de joaca din berc… Infecție totală🆘‼️‼️ Eu cred ca cei din administrație nu au mai trecut pe lângă acest parc de foarte mult timp că altfel nu imi explic. jeg‼️ jeg‼️ jeg‼️
Se imbolnavesc copii in parcul acesta🆘 Avem un oraș curat🤮🤮 Cum să lași un loc de joacă pentru copii care sunt cei mai vulnerabili la boli să arate ca dupa razboi și să iți fie scârbă să mergi acolo cu copilul‼️‼️‼️
Cei care sunt responsabili de aceste parcuri dormiți în birouri❓❓ Câmpia Turzii e un oraș micuț chiar așa greu este să fie administrat cum trebuie????“, scrie acesta pe rețelele de socializare, unde mai mulți îi dau dreptate în secțiunea de comentarii.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.