Noaptea de vineri spre sâmbătă, una care ar fi trebuit să fie dedicată distracției de Halloween, s-a transformat într-un adevărat câmp de luptă pe o stradă din Cluj-Napoca.
Pe strada Piezișă mai multe tinere s-au luat la bătaie și au împărțit pumni și picioare.
În imagini se poate vedea cum tinerele femei îşi dau picioare, pumni, se trag de păr şi se împing, spre amuzamentul spectatorilor. Una dintre bătăuşe este trântită la pământ şi dezbrăcat aproape complet în urma bătăii.
Cu toate acestea, o tânără care a ieșit mai șifonată din altercație nu a dorit să facă plângere. Reacția tinerei poate fi considerată cel puțin surprinzătoare, având în vedere că este victimă în acest caz.
Iată ce spune poliția despre bătaia de pe Piezișă!
„În data de 1 noiembrie a.c., în jurul orei 01.35, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Cluj-Napoca – Secția 6 Poliție au fost sesizați de o tânără, de 19 de ani, din Cluj-Napoca, cu privire la faptul că ar fi fost agresată de o persoană necunoscută pe strada Piezișă din municipiu.
Din primele verificări a reieșit că, în jurul orei 01.25, între aceasta și o altă tânără, ar fi izbucnit un conflict verbal, pe fondul consumului de alcool care ulterior a degenerat.
În urma altercației, una dintre tinere ar fi fost agresată cu pumnul în zona feței, iar cealaltă ar fi suferit escoriații la nivelul unei urechi.
Tânăra care a făcut sesizarea nu dorește să depună plângere prealabilă și nici emiterea unui ordin de protecție.
În cauză, polițiștii s-au sesizat din oficiu pentru săvârșirea infracțiunilor de tulburarea ordinii și liniștii publice și lovire sau alte violențe, iar verificările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a avut loc evenimentul și dispunerea măsurilor legale”, a transmis IPJ Cluj.

















