La finele săptămânii trecute „mascații” au descins la Viișoara. Mai exact sâmbătă seara, pe 27 august, locația controlată de oamenii legii fiind localul în care funcționează grădina de vară.
Acțiunea „fulger” a oamenilor legii a vizat menținerea unui climat de siguranță. Din informații neoficiale, cinci persoane au fost conduse la audieri.
Potrivit surselor Refleqtmedia.ro, persoanele conduse la audieri aveau asupra lor droguri!
„5 persoane au fost descoperite având la ei substanțe susceptibile a avea efect psihoactiv, astfel că deținătorii acestor substanțe au fost duși la audieri, la Poliția Municipiului Câmpia Turzii” titrează sursa citată.
La acțiune ar fi luat parte și reprezentanți ai ANAF, cu atribuții de control.
Foto cu caracter ilustrativ.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























