Program special al mijloacelor de transport în comun în data de 24 Ianuarie, cu ocazia sărbătoririi a 166 de ani de la ,,Mica Unire”
În data de 24 Ianuarie, de Ziua Unirii Principatelor Române, transportul public de călători se va desfăşura între orele 6:00 – 23:00, conform programului de transport pentru ziua de duminică.
În după-masa zilei de 24 Ianuarie 2025, cu ocazia manifestărilor organizate de Primăria Cluj-Napoca în Piața Unirii, vor fi suplimentate principalele linii de transport public, care asigură legătura între cartiere și zona centrală a municipiului, respectiv 6, 9, 24B, 25, 30 și 35.
Programele de circulație vor putea fi consultate pe site-ul companiei www.ctpcj.ro și în aplicația gratuită de mobil „TRANZY”.