Incepand cu anul 2013, profesorii vor avea salarii mai mari si vor beneficia de o lege speciala de salarizare. Pentru ca acestia sa nu mai fie bugetari, vor beneficia de contract colectiv de munca, care prevede prime de instalare, salarii in plus la pensionare precum si alte majorari salariale.
Incepand cu luna decembrie, veniturile profesorilor vor deveni confidentiale. Ministrul Educatiei s-a obligat ca aceasta problema sa fie trimisa in Parlament pana in luna martie a anului viitor.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























