Un bărbat din Feleacu a fost reținut de polițiștii clujeni după ce a fost prins conducând un autoturism neînmatriculat și fără a deține permis de conducere.
Incidentul a avut loc în data de 9 mai, în localitatea Vâlcele, județul Cluj. Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Cluj, bărbatul nu a oprit la semnalul regulamentar al polițiștilor, continuând deplasarea cu autoturismul. La scurt timp, autovehiculul a fost găsit abandonat în curtea unui imobil din zonă.
În urma cercetărilor, polițiștii au stabilit că șoferul nu poseda permis de conducere, iar plăcuțele de înmatriculare montate pe autoturism erau false, aparținând unui alt vehicul, relatează Ziua de Cluj.
Polițiștii l-au reținut pentru 24 de ore, ulterior magistrații au dispus plasarea sa sub control judiciar pentru o perioadă de 60 de zile.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























