Clujul este uimitor și fascinant și asta sub multe aspecte…Totuși „creativitatea” unor șoferi continuă să ne surprindă.
Recent trecătorii au imortalizat o parcare de „cinci stele” pe strada I.C. Brătianu din Cluj-Napoca. Doi șoferi au ales să rescrie regulile de circulație și au parcat unul pe trotuar, celălalt pe trecerea pentru pietoni.
Două mașini de teren, un Duster, parcat direct pe trotuar, și un BMW pus fix pe trecerea de pietoni.
În zona respectivă au dispărut foarte multe parcări și șoferii sunt exasperați. ”După colț se parchează pe zona pietonală...”, a comentat cineva.
Cu toate acestea, un internaut a ținut să spună: ”Feriți-vă de ăia cu BMV ! Sunt pericol public!”, relatează stiridecluj.ro
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























