Școala a început în „Ritmul muzicii” pentru clasa a II-a C a Școlii Gimnaziale „Teodor Murășanu” Turda, care l-au avut oaspete special, acum două zile, pe profesorul de muzică, din cadrul clubului de muzică Jovial Music Academy, Ovidiu Andreica.
Copiii au primit cu entuziasm vizita profesorului Ovidiu Andreica și acompaniați la pian, au interpretat diverse piese muzicale, de la clasic la modern. De asemenea au fost și activități interactive, în care elevii au învățat despre compunerea muzicală și improvizație.
O experiența educativă și distractivă, care a întărit pasiunea pentru muzică, a elevilor și colaborarea în echipă, pentru că orele de muzică nu sunt doar lecții cu teorie, ci momente unice, în care muzica devine un limbaj universal, ce unește și duce la creativitate.
Această activitate minunată, în care muzica a deschis inimile elevilor, a creat o atmosferă destinsă, care a stimulat atât încrederea cât și colaborarea între elevi. Felicitări tuturor, pentru frumoasa inițiativă.