Meteorologul Florinela Georgescu a declarat că temperaturile în luna ianuarie, în timpul nopții, ar putea să scadă sub -30 de grade Celsius.
„În ianuarie, luna în care nopțile sunt cele mai reci, putem avea temperaturi sub minus 30 de grade”, a declarat Florinela Georgescu, în cadrul unei video-conferințe organizate la Ministerul de Interne, citată de Hotnews.
De asemenea, temperaturi extrem de scăzute vom avea și în luna decembrie, conform reprezentanților ANM.
Articolul întreg poate fi citit aici.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























