În urmă cu aproximativ 10 ani, blogger-ul Zolty Bogata, a început un proiect personal prin care contribuie la ajutorarea celor mai puțin norocoși.
Astfel, timp de aproape 10 ani, de Crăciun și de Paști, Zolty face pungi cu dulciuri pe care le oferă copiilor. Au fost ani în care a reușit să strângă 200 de pungi atât pentru Moș Nicolae, cât și pentru Crăciun.
De asemenea, din 2018, Zolty Bogata a început să facă plase cu alimente și ceva dulciuri pentru familii nevoiașe cu mulți copii, văduve, bunici cu pensii mici și personae cu dizabilități.
Totuși, în perioada pandemiei a trebui să-și pună pe pauză proiectul, însă nu a renunțat. Vrea să le facă din nou o bucurie celor mai puțin norocoși și apelează la ajutorul nostru.
Alimente pentru, bunici cu pensii mici și personae cu dizabilități din Bogata și din Turda, Câmpia, Luncani, etc.
Anul acesta vrea să facă ceva puțin mai diferit și anume să facă vreo 30-40 plase cu alimente pentru, bunici cu pensii mici și personae cu dizabilități din Bogata și din Turda, Câmpia, Luncani, ect.
Zolty este conștient că toate s-au scumpit foarte mult în ultimul timp, dar speră să reușească să umple o plasă cu 80-100 de lei, alimentele fiind cumpărate din Metro.
Cu toate acestea, Zolty nu a uitat de cei mici și de bucuria pe care le-o provoacă o ciocolată. De aceea, în acest an, își dorește să facă 100 pungi cu dulciuri pentru copiii cu dizabilități din câteva centre, cum ar fi Școala pentru copii cu dizabilități Samus din Turda, Centrul de recuperare copii Copii cu Autism și Carine din Câmpia-Turzii. La momentul în care Zolty și-a anunțat inițiativa, erau aproape 100 copii în aceste centre.
Puteți contribui și voi la această inițiativă
Dacă doriți să fiți alături de Zolty în acest proiect, puteți dona orice sumă de bani până în 15 Decembrie pentru a putea merge ulterior la cumpărături și pentru a distribui plăsuțele până prin 20-21 Decembrie.
„Toate sumele le voi anunța săptămânal și numele persoanei care a donat și suma (în cazul că vrea să rămână Anonim/ă îi voi respecta dorința) nu vreau discuții inutile, ok?
Mă rog ca Domnul să vă pună pe inimă să ajutați și să facem împreună bucurii. Domnul să vă binecuvinteze!” – Zolty Bogata
Puteți dona prin următoarele conturi, cu specificația „Pentru alimente” sau „Pentru dulciuri”
Cont Raiffeisen
CONT lei RO71RZBR0000060010019118
Deschise la RAIFFEISENBANK sucursala Turda
RaiffeisenBANK (BIC/SWIFT: RZBRROBU )
Titular de CONT: EGYED PETRU ZOLTAN
Cont Banca Transilvania
În RON: RO78BTRLRONCRT0388394401
În EURO: RO28BTRLEURCRT0388394401
SWIFT: BTRL RO22 BIC: BTRL (xxx)
Ambele conturi sunt deschise la Banca Transilvania – Sucursala Turda
PE NUMELE: EGYED PETRU ZOLTAN
CONT paypal: zoltybogata@yahoo.com
Articole similare:
