m install
nello construct

Locuri fruntase la „Cupa Satmarul 2011” pentru dansatorii turdeni

floris

La finalul saptamanii trecute, a avut loc la Satu Mare prima editie a concursului national de dans sportiv "Cupa Satmarul" 2011. Clubul de dans Potaissa Turda s-a deplasat la concurs cu 3 perechi de dansatori, toate reusind sa se califice in finalele competitiei.

Astfel, perechea Kovacs Mark – Mucea Iulia a reusit locul 6 la categoria Hobby 12-13 ani, perechea Costisor Dragos – Pacuraru Adelina a ocupat locul 5 la categoria E 12-13 ani, iar perechea Crisan Radu – Bolca Simona a ocupat locul 1 la categoria Open Latino 16-35 ani, dupa un concurs destul de greu si de interesant, spune Alin Miron unul dintre antrenorii clubului turdean.

Concursul a avut loc in sala de sport a Liceului cu Program Sportiv de pe str. Ady Endre nr. 13.

La prima editie a acestei competitii s-au inscris peste 200 de perechi de dansatori de la cele mai prestigioase cluburi de dans din tara. Daca in trecut competitia s-a numit Cupa Royal acum ea a fost rebotezata, “Cupa Satmarului”.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj pe Whatsapp 0744694876