După cum deja știe toată lumea, Turda este plină de lucrări de modernizare și reabilitare, iar șoferii sunt puși într-o adevărată dificultate, deoarece în încercarea de a ocoli zonele aglomerate, ajung să circule pe străzile pline de gropi.
Un șofer, poate turdean sau poate chiar unul care doar tranzita orașul, a trimis un video redacției cluj24.ro în care prezenta situația de pe strada Traian, una dintre cele mai folosite rute ocolitoare ale orașului și care la ora actuală este plină de gropi.
De când centrul orașului a intrat sub asediu, șoferii care vin dinspre Cluj-Napoca, sunt nevoiți să ocolească pe strada Gheorghe Barițiu și ulterior pe strada General Dragalina, formându-se astfel un trafic de nedescris.
Din acest motiv, mulți șoferi aleg să intre pe strada Traian care e mai puțin circulată și pe bună dreptate, deoarece această stradă este plină de lucrări și de gropi pe care oricum nu le poți ocoli că dai de altele.
Astfel, putem spune că la Turda se formează adevărații piloți de raliu, deoarece șoferii noștri sau cei care ne tranzitează orașul sunt puși la una dintre cele mai grele probe: slalom mărunt printre gropi.
„Strada Traian, Turda… Artera principală a orașului. Mă văd nevoit să fac slalom printre gropi ca să nu-mi fac praf mașina” – a menționat șoferul pentru Cluj24.ro
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

























