Locuitorii din zona Turda Nouă de pe strada Alexandru Ioan Cuza au cerut autorităților locale realizarea de marcaje rutiere după modernizarea arterei de circulație.
Deși a trecut ceva timp de când strada a fost modernizată, iată că abia acum aceste marcaje încep să fie realizate.
Mai exact în cursul zilei de marți a început realizarea unor treceri pentru pietoni, una dintre acestea în apropiere de intersecția străzilor A.I.Cuza cu Decebal și Anton Pann.
Sperăm ca aceste marcaje rutiere să fie definitivate cât mai rapid. În zonă se circulă cu viteză excesivă și deja s-au produs câteva accidente rutiere.
Este însă o adevărată aventură să traversezi strada de pe o parte pe cealaltă. Nu oprește nimeni să-ți acorde prioritate, iar dacă traversezi o faci pe riscul tău. Până acum nu au existat acele marcaje rutiere atât de necesare. Să sperăm că vor fi respectate de conducătorii auto, dar și de către pietoni…
Locuitorii zonei au cerut și limitatoare de viteză. Nu știm însă dacă acestea vor fi introduse sau nu, dar s-a început cu semnalizarea rutieră, ceea ce este un lucru bun și necesar.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

























Nu se grabesc sa risipeasca bani pe limitatoare de viteza ca oricum se inchide Clujului curand si o sa mearga tot traficul pe acolo. Dupa aia or sa se planga oamenii ca se circula prea incet :))