• HOME
  • PUBLICITATE PE SITE
  • VIDEO (arhivă)
  • FOTO (arhivă)
  • CONTACT
luni, 08.06.2026
  • Loghează-te
  • Înregistrează-te
TurdaNews
Advertisement
  • Publicitate pe site
  • VIDEO (arhivă)
  • FOTO (arhivă)
  • CONTACT
Niciun rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Publicitate pe site
  • VIDEO (arhivă)
  • FOTO (arhivă)
  • CONTACT
Niciun rezultat
Vezi toate rezultatele
TurdaNews
Niciun rezultat
Vezi toate rezultatele
Sonaca Romania angajeaza Sonaca Romania angajeaza Sonaca Romania angajeaza
Home Articole Actualitate

Hidrologii anunță inundații la Cluj

Daciana DERDA de Daciana DERDA
08.06.2018 16:27
în Actualitate
Timp de citire: 1 minut
0
inundatiiCJ
maxi prest rce

Institutul Naţional de Hidrologie şi Gospodărire a Apelor (INHGA) a emis, vineri, o serie de atenţionări Cod Galben de inundaţii, care vizează şi bazine hidrografice situate în judeţe din Transilvania.

 

Potrivit hidrologilor, până la ora 18:00, se pot produce scurgeri importante pe versanţi, torenţi, pâraie, viituri rapide cu posibile efecte de inundaţii locale şi creşteri de debite şi niveluri, cu posibile depăşiri ale Cotelor de atenţie pe râurile mici din bazinele hidrografice ale: Crişului Repede – sector amonte Acumularea Lugaş (judeţele Cluj şi Bihor) şi Crasna – bazin superior, Agrij, Almaş (judeţele Sălaj şi Cluj).

De asemenea, până la ora 21:00, ca urmare a precipitaţiilor înregistrate în ultimele ore, a celor prognozate şi propagării, se pot înregistra creşteri ale debitelor şi nivelurilor, cu posibile depăşiri ale Cotelor de atenţie pe râurile mici din bazinele hidrografice: Iza, Lăpuş – bazin superior (judeţul Maramureş), Someş – afluenţii mici aferenţi sectorului aval S.H. Dej – amonte S.H. Răstoci (judeţele Sălaj şi Cluj) şi Someşul Mare – bazin mijlociu şi inferior (judeţul Bistriţa – Năsăud), relatează AGERPRES.


Descoperă mai multe la TurdaNews

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Taguri: inhgainundatii Cluj
Distribuie50trimitetrimiteSummarize

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne pe Whatsapp 0744694876

Precedentul articol

Ziua și percheziția la Cluj!

Următorul articol

Tânăr prins la volan, deși avea permisul suspendat

Daciana DERDA

Daciana DERDA

Jurnalist cu experiență, la TurdaNews de la înființarea publicației, din anul 2008. A lucrat în radio, presă scrisă și online. Contact: 0742.692.739. Mesaj whatsapp! Email: dacilid@yahoo.com

Articole asemănătoare

Actualitate

O mămică și bebelușul ei de 10 luni, spulberați pe stradă de un tânăr beat turtă și fără permis!

08.06.2026 8:00
Actualitate

O vară de neuitat pentru copii: „Școala din Vacanță” își deschide porțile la After School Colțul Vesel Turda!

07.06.2026 21:30
Actualitate

Suflete în acorduri de speranță: Concertul caritabil din Cluj care a unit sute de inimi pentru copiii de la Așezământul „Sfântul Onufrie”

07.06.2026 21:00
Următorul articol
politia control 2

Tânăr prins la volan, deși avea permisul suspendat

angajari

Angajări pe mai multe posturi la o societate din Turda

Lasă un răspunsAnulează răspunsul

terran campia turzii

Nello Construct

Nello Construct

Transilvania Impact

Transilvania Impact

Bazinul de Înot Turda

Bazinul de Inot Turda

Compania de Apă Arieș

Compania de Apa Aries

Ultimele articole

O mămică și bebelușul ei de 10 luni, spulberați pe stradă de un tânăr beat turtă și fără permis!

08.06.2026 8:00

Capcana noului salariu minim: Românii primesc doar 125 de lei în plus, dar riscă scumpiri în lanț și concedieri masive

08.06.2026 7:30

Viitorul fotbalului se scrie cu pasiune: Micuții de la Star Play Turda au strălucit la Cupa Mureșul Luduș

07.06.2026 21:50

O vară de neuitat pentru copii: „Școala din Vacanță” își deschide porțile la After School Colțul Vesel Turda!

07.06.2026 21:30

Suflete în acorduri de speranță: Concertul caritabil din Cluj care a unit sute de inimi pentru copiii de la Așezământul „Sfântul Onufrie”

07.06.2026 21:00

ULTIMĂ ORĂ. Accident deosebit de grav în Mera: Motociclist în stop cardio-respirator, după un impact violent cu un autoturism. Traficul pe DN1F este complet blocat (UPDATE: A decedat!)

07.06.2026 20:30

IMAGINI ȘOCANTE în Mihai Viteazu: Depășire la milimetru pe linie continuă. Un BMW albastru a fost la un pas de a spulbera o mașină (VIDEO)

07.06.2026 20:00

Una dintre cele mai cunoscute firme caută oameni (tinichigii auto, vopsitori auto, mecanici auto): Salarii motivante și condiții la standarde înalte!

07.06.2026 19:30

Bacalaureat 2026: Ghidul complet al probelor scrise și calendarul oficial pentru sesiunea din august. Când se afișează rezultatele și cum se depun contestațiile

07.06.2026 19:00

Oportunitate de investiție în inima Turzii: Spațiu comercial cu vad excelent, disponibil imediat pentru vânzare sau închiriere

07.06.2026 18:30

Categorii

  • Actualitate
  • Administraţie locală
  • Analiză
  • Articole
  • Cultură
  • Dezvăluiri
  • Economie
  • Interviu
  • Investigaţie
  • Locuri de muncă
  • Mass Media
  • Mediu
  • Monden/Showbiz
  • Oferte
  • Opinie
  • Politică
  • Rural
  • Salina Turda
  • Social
  • Special
  • Sport
  • Ştirea Cititorului
  • Tineret/Învăţământ

Abonează-te la site

Introdu adresa de email pentru a te abona la acest site de știri și vei primi notificări prin email când vor fi publicate articole noi.

Orar de lucru și informații

Turda, strada Panseluțelor nr. 8
0744 694 876
redactia@turdanews.net

Luni-Vineri: 09.00-20.00
Sâmbătă: 09.00-18.00
Duminică: 10.00-17.00

© 2026 TurdaNews - Site optimizat de Geflo Media SRL.

Bine ai revenit!

SAU

Conectați-vă la contul dvs. de mai jos

Parola uitată? Înscrieți-vă

Creați un cont nou!

SAU

Completați formularele de mai jos pentru a vă înregistra

*By registering into our website, you agree to the Terms & Conditions and Privacy Policy.
Toate câmpurile sunt obligatorii. Autentifică-te

Recuperează-ți parola

Vă rugăm să introduceți numele de utilizator sau adresa de e-mail pentru a vă reseta parola.

Autentifică-te
Niciun rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Publicitate pe site
  • VIDEO (arhivă)
  • FOTO (arhivă)
  • CONTACT

© 2026 TurdaNews - Site optimizat de Geflo Media SRL.