Echipele de juniori de la Potaissa Turda, în colaborare cu Liceul Teoretic „Liviu Rebreanu”, au disputat trei partide săptămâna trecută, plus meciul din Liga Zimbrilor.
Junioarele III au avut meci la Tăureni, unde au pierdut în fața gazdelor de la Arsenal, scor 33-26. Echipa turdeană se află pe locul 9 al clasamentului.
Junioarele I au jucat pe teren propriu, în fața celor de la Viitorul Cluj, reușind să se impună, scor 33-28. Turdencele au maximum de puncte, fiind favorite la o medalie.
Juniori II au jucat tot pe teren propriu, contra ADEP Satu Mare, scor 57-24. La fel ca și junioarele I, juniorii II sunt favoriți la o medalie.
Ultimul meci al săptămânii a fost cel mai echipei din Liga Zimbrilor, care a pierdut în fața celor de la CSM Constanța, scor 33-26.
sursă foto: Mircea Roșca/www.ActionFoto.ro























