marian morar
m install
nello construct

Handbal, Liga Zimbrilor: Potaissa Turda primește vizita Minaurului. Cu o victorie, Turda revine în Top 4

zamblau eugen

Potaissa Turda va evolua mâine, începând cu ora 18:00, pe teren propriu, în fața celor de la Minaur Baia Mare, într-o partidă ce va conta pentru etapa a XVII-a.

Turdenii vin după o serie de două victorii, ambele în deplasare, cu Unirea Sânnicolau Mare (în Cupa) și cu CSM București (în campionat). De partea cealaltă, Minaur a câștigat cu Buzăul și Sighișoara în campionat și s-a calificat în sferturile de finală, după ce a trecut de bosniacii de RK Vogosca.

În sferturile de finală, Minaur va evolua contra austriecilor de la Bregenz Handball.

Minaur Baia Mare ocupă locul 3 al clasamentului cu 38 de puncte, în timp ce Potaissa se află pe locul 5, cu 27 de puncte. În cazul unei victorii, Potaissa va urca pe locul 4, ocupat în acest moment de CSM București (29p).

În meciul tur, disputat în sala „Lascăr Pană”, Minaur a reușit să se impună, scor 34-33, după ce Turda a avut 33-32 la intrarea în ultimul minut de joc.

Bilete pentru duelul de mâine se pot achiziționa de la magazinul For You. Cu o oră înainte de meci, acestea vor putea fi cumpărate de la sala „Gheorghe Barițiu”.

Duelul de mâine va fi arbitrat de Ninel Costache și Adrian Vasile. Observator din partea FRH va fi Ștefan Ciurea.

Potaissa Turda – Minaur Baia Mare se juca mâine, de la ora 18:00. Partida va fi transmisă în direct pe pagina de facebook a echipei turdene. Transmisiunea este asigurată de TurdaNews.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj pe Whatsapp 0744694876