Federația Română de Handbal (FRH) a dat publicității lista brigăzilor care vor arbitra partidele din etapa a XV-a, etapă ce se va juca în week-end.
Astfel, meciul de duminică dintre Potaissa Turda și CSM Constanța va fi arbitrată de o brigadă formată din Cristina Lovin și Simona Stancu. Observator din partea FRH va fi Remus Cojocaru.
Cele două au mai arbitrat Potaissa Turda în sezonul trecut, în optimile de finală ale Cupei României. Turdenii s-au impus atunci la Iași, scor 31-25 și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei.
Meciul de duminică, dintre Potaissa Turda și CSM Constanța, se va disputa de la ora 17:30, în sala „Gheorghe Barițiu”. Biletele s-au pus în vânzare la magazinul For You din centrul Turzii. Cu o oră înainte de startul partidei, acestea vor putea fi achiziționate de la sală.
sursă foto: Mircea Roșca/www.ActionFoto.ro
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

























