m install
nello construct

Handbal: Egalitate între Potaissa și Poli Timișoara în primul meci. Duelul II va avea loc mâine dimineață la 11:00 (Video)

floris

Potaissa Turda și Poli Timișoara au terminat la egalitate, scor 33-33, primul meci dintre amical dintre cele două echipe.

Turda a marcat primele două goluri ale întâlnirii, însă Politehnica a reușit rapid să egaleze. Timișorenii au continuat jocul bun, și ajutați de poartă, au reușit să se distanțeze, având și patru goluri avans pe tabelă (5-9, min 13).

Repriza a fost una destul de echilibrată în rest, Poli având două goluri avans la pauză, 15-13.

Potaissa Turda a început excelent partea a doua și a avut 6-1 pe intermediarul reprizei secunde (19-16, min 37),

După momentele bune ale Turzii, jocul a fost unul echilibrat. Poli a reușit să revină pe final de meci, când chiar a preluat conducerea (30-32, min 57). Finalul a fost unul extrem de tensionat, cele două terminând la egalitate, 33-33.

Meciul II dintre cele două echipe se va juca mâine de la ora 11:00.

POTAISSA TURDA – POLI TIMIȘOARA 33-33 (13-15)

Potaissa Turda: Thalmaier (8), Dumitriu (5), Talas (4), Pavel (4), Vereș (3), Groff (2), Pințoiu (2), Dragas (1), Vojvodic (1), Pop (1), Szoke (1), Lazăr (1)

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj pe Whatsapp 0744694876