marian morar
m install
nello construct

Fotbal, SuperLiga: Egalitate între Universitatea Cluj – FCSB. Clujenii rămân la un punct de play-off

zamblau eugen

Universitatea Cluj a remizat ieri, scor 0-0, pe teren propriu, în fața celor de la FCSB, într-o partidă ce a contat pentru etapa a XXVI-a din SuperLigă.

Clujenii au început bine partida, iar în minutul 16, Dan Nistor a obținut o lovitură de la 11m, însă a tras slab și Târnovanu a reușit să blocheze. Mingea a ajuns tot la Nistor, însă acesta nu a reușit să marcheze.

Prima repriză a fost una destul de slabă calitativ, cu destul de mulți nervi, lucru văzut și din numărul de cartonașe galbene (4).

Cele două echipe au crescut nivelul de joc, însă tabela de pe Cluj Arena a rămas nemodificată până la finalul partidei.

S-a terminat 0-0 și clujenii rămân la un punct sub linia de play-off. De partea cealaltă, distanța dintre FCSB și Rapid este de 7 puncte.

Duminică, Universitatea Cluj se va deplasa la Sfântu Gheorghe, pentru duelul cu Sepsi.

UNIVERSITATEA CLUJ – FCSB 0-0

Universitatea Cluj: Gorcea – Chipciu, Masoero, Thalisson, Roger, Rus, Simion, Bic, Nistor, Anselmo, Popa. Au mai intrat: Doukoure, Silaghi, Gheorghe, Fossati, Ilie.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj pe Whatsapp 0744694876