Uniți sub Tricolor Cornești s-a impus astăzi, scor 6-1, în fața celor de la Șoimii Pădureni, într-o partidă ce a contat pentru etapa a XI-a din liga a cincea.
A fost o partidă controlată în totalitate de echipa antrenată de tandemul Goia – Crișan.
Bica a deschis scorul rapid, după doar zece minute, pentru ca Alin Tot să facă „dubla” până la pauză.
Oaspeții au redus din diferență în minutul 59, după golul marcat de Tritean, însă după doar un minut, Mornea a refăcut diferența de trei goluri.
Ultimele două goluri ale partidei au fost marcate de Aranias și Drăgan.
Corneștiul a trecut pe primul loc al clasamentului și așteaptă duelul de săptămâna viitoare, pe teren propriu, contra celor de la Amicii Turda.
UST CORENȘTI – ȘOIMII PĂDURENI 6-1 (3-0)
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























