Fotbal, Liga 4: Unirea Triteni pierde și la Gherla și ajunge la două înfrângeri consecutive

gherla-triteni

Unirea Tritenii de Jos a pierdut astăzi, scor 1-4, pe terenul celor de la Olimpia Gherla, într-o partidă ce a contat pentru etapa a III-a, din cadrul ligii a patra.

Prima ocazie a partidei a aparținut oaspeților, lovitura liberă a lui Chișu lovind zidul. O fază „în oglindă” a avut loc în careul Triteniului, Gorgan șutând în zid. În minutul 35, Tetean a trecut pe lângă gol, șutul său din marginea careului ocolind poarta.

Chișu a ratat două ocazii mari la poarta lui Sălăgean în minutele 40 și 43. Au fost fazele care au anunțat golul, Imbuzan reușind să marcheze cu capul în urma unui corner.

O REPRIZĂ SECUNDĂ DE COȘMAR

Gazdele au reușit egalarea imediat după pauză, Flaviu Mureșan reușind să înscrie după o greșeală a lui Șuteu. Golul de 2-1 a venit în minutul 67, Coșuț reușind să marcheze cu șut superb de la marginea careului.

Olimpia a continuat repriza excelentă, Tetean reușind să înscrie pentru 3-1 în minutul 82, cu un șut la colțul lung, care „a prins rădăcina barei”.

Flaviu Mureșan a reușit dubla în minutul 89, după ce a finalizat un contraatac în care a scăpat în poziție de unu la unu cu Șuteu.

Ultima ocazie a aparținut tot gazdele, Șuteu intervenind providențial în prelungirile partidei.

Pentru Unirea urmează duelul de pe teren propriu cu Victoria Viișoara, în timp ce Olimpia Gherla va evolua pe terenul celor de la Arieșul Mihai Viteazu. Ambele partide vor fi transmise în direct pe TurdaNews.

OLIMPIA GHERLA – UNIREA TRITENII DE JOS 4-1 (Fl. Mureșan 48`, 89`, Coșuț 67`, Tetean 82` / O.Imbuzan 44`)

Unirea Tritenii de Jos: Șuteu – Bărbos, S.Gall (Buțurcă 63`), Pop, Paleoca, C.Imbuzan, Tarcea (Chiroiu 80`), Rafai (A.Gall 46`), Duma (Chiorean 63`), Chișu, O.Imbuzan (D.Porumb 60`)

Olimpia Gherla: Sălăgean – Moldovan, Bocoș (Coșuț 60`), Coldea (Sacu 77`), Gliga, Gorgan (Fodor 84`), Fl. Mureșan, F. Mureșan, Stan, Tetean (Oltean 84`), Vereș