nello construct

Fotbal, Liga 4: „Festival” de ratări! Sticla Arieșul Turda – Victoria Viișoara s-a terminat „alb” (FOTO)

Sticla Arieșul Turda a remizat astăzi, scor 0-0, în fața celor de la Victoria Viișoara, într-o partidă ce s-a disputat pe stadionul „Municipal” din Turda.

Cu o medie de aproape șase goluri pe meci, Turda a început mai bine meciul și a ratat prima ocazie în minutul 7, prin Silaghi. Oaspeții au replicat imediat, dar Pîrv a intervenit excelent în fața lui Bituleanu.

La jumătatea primei reprizei, Cubleșan a executat o lovitură liberă, însă balonul s-a dus puțin peste poartă.

Formația antrenată de Artur Podar a replicat prin Vereș (min 28), dar șutul său s-a dus în plasa laterală. Silaghi a ratat o ocazie uriașă în minutul 33, când din 12 metri a șutat pe lângă poartă.

Prima repriză s-a încheiat cu o nouă intervenție excelentă a lui Pîrv, la șutul lui Gall, „găsit” excelent de Cubleșan.

Începutul părții secunde a fost mult mai liniștit, prima ocazie venind în minutul 59, când Vereș a șutat puternic, dar Horvat a fost la post.

Pîrv și-a continuat seria intervențiilor foarte bune, reușind să îl oprească și pe Cubleșan (min 63).

Marea ocazie a reprizei a avut-o Goronea, care scăpat singur cu Horvat, a tras direct în portarul Viișoarei.

Vereș a mai avut două ocazii pe final de meci, dar, de fiecare dată, Horvat a fost la post.

S-a încheiat 0-0, un rezultat care mulțumește Vulturul Mintiu Gherlii, echipă care se distanțează în clasament.

Pentru Turda urmează un alt mare derby, tot pe „Municipal”, contra celor de la Mintiu Gherlii. De partea cealaltă, Viișoara merge la Iara.

STICLA ARIEȘUL TURDA – VICTORIA VIIȘOARA 0-0 (0-0)

Sticla Arieșul Turda: Pîrv – Mercean, Buglea, Moldovan, Marcu, Cîrgea (Bereczki 75), Savu, Goronea, Popa (Csulak 55), Vereș, Silaghi (Busuioc 80)

Victoria Viișoara: Horvat – Nechifor (Bucșa 52), Covaci, Potra, Coc, Rad, Balint, Cioargă, Bituleanu (Pop 52 – Ciotlăuș 85), Cubleșan, Gall (Bondor 77)

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj pe Whatsapp 0744694876