Fotbal, Liga 4: CSM Campia Turzii face instructie cu Viitorul Feleacu. Moldovan.S, Stefan.D si Rotaru, „tragatorii” de serviciu! (FOTO)

foto_102017_csm-feleacu

Fotbalistii de la CSM Campia Turzii au sters cu buretele ultimele rezultate nefavorabile din meciurile cu Unirea Triteni, cand au pierdut cu 1-2 si egalul de pe teren propriu, 2-2 cu CFR Dej, dupa ce sambata, in partida din cadrul etapei a VII-a, au invins in deplasare cu scorul de 8-1 (1-1), formatia Viitorul Feleacu.

Partida disputata pe terenul sintetic al Bazei Sportive „Unirea” din cartierul Manastur din Cluj-Napoca a inceput cu o intarziere de 45 de minute, din motive care nu pot fi justificate real de echipa organizatoare si de cei de la AJF Cluj, care ar trebui sa ia unele masuri de precautie ca astfel de momente sa nu se mai intample. Fara sa fim rautaciosi, putem spune ca unele echipe sunt desconsiderate in detrimentul altora si acest lucru speram ca sa nu se mai intample, deoarece toate trebuie sa plece cu sanse egale, chiar daca este vorba de niste chestii organizatorice.

Inca din start, formatia antrenata de Valentin Sandru a fost mult mai prezenta in joc, dar contrar cursului jocului, echipa gazda a reusit sa  deschida scorul prin Brie.P, in minutul 17, la o greseala colectiva in cadrul apararii celor din Campia Turzii.

Bucuria gazdelor nu a durat decat sapte minute, deoarece atacantul celor din Campia Turzii, Moldovan Sebastian, si-a inceput „sarabanda” de goluri din acest meci, inscriind golul egalizator dintr-o lovitura de la circa 18 metri lateral dreapta, mingea trimisa de acesta intrand aproape de vinclul portii pe coltul lung in poarta felecanilor.

La pauza, la cabine s-a intrat cu scorul de 1-1 si se anunta o repriza secunda foarte interesanta, mai ales ca nici una dinntre echipe nu era multumita cu scorul inscris pe tabela de marcaj.

In partea secunda, in teren a fost doar o singura echipa, cea a CSM-ului, care a rezolvat meciul prin golurile care au „tulburat” rau de tot jocul gazdelor, ele fiind marcate de doar trei jucatori ai sai, Moldovan Sebastian, Danut Stefan si Rotaru Roberto, primul reusind in aceasta repriza un „hattrick”, in timp ce ceilalti doia au reusit fiecare dintre ei, cate o dubla.

Cel mai frumos gol al reprizei secunde a fost marcat de Moldovan Sebastian, care a catapultat mingea direct in vinclu portii aparate de Tulbure, dintr-o lovitura libera de la 35 de metri.

Dupa victoria de astazi, formatia CSM Campia Turzii acumuleaza 10 puncte, dar are un golaveraj de individiat, 29-12, acesta lucru aratand ca formatia din Campia Turzii are al treilea „atac” din serie, dupa cel al „liderului”, Sticla Ariesul Turda – 40 de goluri și al celor de la Armenopolis Gherla – 30 goluri.

Etapa viitoare, pe cei de la CSM ii asteapta o partida foarte grea pe teren propriu, cu CS Floresti, aceasta urmand a se disputa sambata 7 octombrie, incepand cu orele 11.00.

Viitorul Feleacu  –  CSM Campia Turzii   1-8 (1-1)

Marcatori: Brie.P ’17 pt.Viitorul, respectiv Moldovan.S ’24, ’49, ’64, ’72, Danut Stefan ’51, ’57, Rotaru ’62, ’74 pt. CSM

CSM Campia Turzii: Caucean (’77 Cioarga) – Tarcea, Camarasan, Oroian, Moldovan.E, Duma (’68 Tomuta), Tescar (’74 Felderean), Nicola (’61 Butoieru), Danut Stefan, Cimpian (’46 Rotaru), Moldovan.S.

Rezerve neutilizate: Indrei, Sandru

Antrenor principal: Sandru Valentin

Viitorul Feleacu: Tulbure – Pop.V, Tesnoiu, Gabrian, Pojoni (’64 Dindelean), Brie.D, Mocan, Brie.R, Maris, Adolean, Brie.P (’65 Fizesan)