Arieșul Mihai Viteazu s-a impus astăzi, scor 6-1, pe terenul celor de la Academia de Fotbal Florești.
Dacă pe teren propriu nu au reușit să câștige niciun punct în acest an, „afară” Arieșul este de neoprit, reușind a treia victorie consecutivă în 2022 pe teren străin.
Pentru echipa din Mihai Viteazu au marcat Petrean (4 goluri), Kelemen și Mărie.
Diferența s-a făcut un în partea secundă, Arieșul având un singur gol avans la pauză (1-2).
Etapa viitoare, Arieșul va primi vizita celor de la Someșul II Dej.
ACADEMIA DE FOTBAL FLOREȘTI – ARIEȘUL MIHAI VITEAZU 1-6 (1-2)
Arieșul Mihai Viteazu: Rotaru – Crișan, Buglea, Mercean, Câțcăuan, Drăgan, Kiesz, Mureșan, Zbâncă, Kelemen, Petrean. Au mai jucat Mărie, Mărginean, Turcu, Groeber.
foto: arhivă
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























