Unirea Tritenii de Jos s-a impus ieri, scor 4-2, în fața celor de la ACS Florești. Partida, deși considerată în deplasare, s-a jucat pe terenul din Triteni, ca urmare a înțelegerii dintre cele două echipe.
Jucătorii antrenați de Chișu și Saroși au confirmat forma excelentă în care se află, reușind a treia victorie la rând.
A fost 2-1 la pauză pentru Unirea, același scor fiind și pe „intermediarul” reprizei secunde.
Pentru Unirea au marcat Chișu (dublă), Savu și Silaghi.
Pentru Unirea urmează confruntarea cu Viitorul Poieni, de sâmbătă, tot pe teren propriu.
ACS FLOREȘTI – UNIREA TRITENII DE JOS 2-4 (1-2)
Unirea Tritenii de Jos: Lăkătuș (Șuteu) – Tămaș, Biriș, C.Imbuzan, D.Bărbos, Savu, Pop, Bituleanu (Paven), Gîscă (Silaghi), Bogătean (O.Imbuzan), Chișu (Duma).
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























