Fotbal, Liga 3 (seria a IX-a): Etapa a II-a. Rezultate și clasament. Reghinul și Hunedoara au parcurs perfect

ariesul-hunedoara

Vineri și sâmbătă s-au desfășurat partidele etapei cu numărul II din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a IX-a.

Vineri pe stadionul „Municipal” din Turda a avut loc una dintre cele mai spectaculoase înfruntări din acest debut de sezon. Arieșul a avut 2-0 în fața Hunedoarei în minutul 60, însă oaspeții au întors scorul până la final.

S-a terminat 2-3, Claudiu Vereș marcând pentru Turda golul sezonul, după ce a „bătut” o lovitură liberă din propria jumătate.

O mare surpriză a avut loc la Jucu, unde Viitorul Cluj s-a impus în fața celor de la Sănătatea Cluj, scor 2-0.

Sâmbătă, Metalurgistul Cugir a câștigat duelul cu Unirea Alba Iulia, scor 3-2, golul victoriei fiind marcat în minutul 5 al prelungirilor.

Gloria Bistrița s-a impus în fața celor de la Unirea Ungheni, scor 4-2, după ce oaspeții au condus cu 2-0. Toate golurile meciului au fost marcate în repriza secundă.

Avântul Reghin a câștigat la Ocna Mureș, scor 1-0, după un gol marcat în partea a doua partidei. Avântul și Hunedoara rămân singurele echipe cu două victorii după două meciuri.

Etapa viitoare, Sticla Arieșul Turda va evolua pe terenul celor de la Avântul Reghin, vineri de la ora 17:00. Partida va fi transmisă în direct pe TurdaNews.