Fotbal, Liga 3: Etapa a VII-a. Rezultate și clasament. Hunedoara și Cugirul se desprind în fruntea clasamentului

cugir-ariesul

Vineri și sâmbătă s-au desfășurat partidele etapei cu numărul VII, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a IX-a.

VINERI – PRIMELE PATRU PARTIDE

Viitorul Cluj a continuat forma excelentă din această perioadă, reușind să se impună în fața celor de la Unirea Ungheni, scor 2-0.

Hunedoara și-a continuat „marșul” cu o nouă victorie, scor 2-0, contra celor de la Avântul Reghin.

Cel mai spectaculos meci s-a jucat la Jucu, unde CS Ocna Mureș s-a impus în fața Sănătății Cluj, scor 4-2. „Virușii” rămân fără victorie în acest sezon și se află pe ultimul loc al clasamentului.

Gloria Bistrița a câștigat la Alba Iulia, scor 4-0, după ce la pauză scorul era egal, 0-0. Din nou, Curtuiuș și Stoianof au fost marcatorii echipei din Bistrița.

SÂMBĂTĂ – DOUĂ RĂSTUNĂRI DE SCOR

Ultimul meci al etapei s-a jucat sâmbătă, când Metalurgistul Cugir s-a impus în fața celor de la Sticla Arieșul Turda, scor 3-2. Cugir a deschis scorul, însă Turda a reușit să întoarcă până la pauză. Totuși, în repriza a doua gazdele au marcat de două ori și au reușit să se impună, scor 3-2.

Derby-ul etapei viitoare se va juca la Ungheni, unde Unirea va primi vizita celor de la CS Hunedoara. De asemenea, un duel interesant va fi la Cugir, unde se vor întâlni Metalurgistul și Viitorul Cluj.

Sticla Arieșul Turda va evolua vineri, începând cu ora 15:00, pe teren propriu, contra celor de la Gloria Bistrița. Partida va fi transmisă în direct pe TurdaNews.