Fotbal, Liga 3: Etapa a V-a. Rezultate și clasamente. Sticla Arieșul Turda a preluat „lanterna roșie”

reghin-ariesul

Vineri și sâmbătă s-au desfășurat partidele etapei cu numărul V, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a IX-a.

Vineri – Turda preia „lanterna roșie”

Sticla Arieșul Turda avea mare nevoie de puncte în duelul cu Unirea Ungheni, însă gazdele de la Ungheni au reușit să se impună fără probleme, scor 3-0. Victor Astafei continuă seria bună de meciuri, marcând de alte două ori.

Viitorul Cluj a confirmat încă o dată forma excelentă în care se află în acest început de sezon, reușind să se impună, scor 2-1, în fața celor de la Ocna Mureș.

Unirea Alba a reușit să câștige primele puncte din acest an, după ce s-a impus pe terenul celor de la Sănătatea Cluj, scor 4-2.

Sâmbătă – ziua gazdelor

CS Hunedoara a continuat marșul spre play-off, reușind să câștige duelul cu Gloria Bistrița, scor 4-1, după ce oaspeții au condus la pauză.

Metalurgistul Cugir a reușit să câștige duelul cu Avântul Reghin, scor 1-0, golul victorie venind, din nou, pe final de joc.

Derby-ul etapei viitoare se juca la Ungheni, unde Unirea va primi vizita celor de la Metalurgistul Cugir. Sticla Arieșul Turda va evolua pe teren propriu, contra celor de la Unirea Alba Iulia, meciul fiind transmis în direct pe TurdaNews.

Etapa 5
24.09 17:00 Unirea Ungheni – Sticla Arieșul Turda 3-0
24.09 17:00 Viitorul Cluj – CS Ocna Mureș 2-1
24.09 17:00 Sănătatea Cluj – Unirea Alba Iulia 2-4
25.09 17:00 CS Hunedoara – Gloria Bistrița 4-1
25.09 17:00 Metalurgistul Cugir – Avântul Reghin 1-0

Clasament:

1. CS Hunedoara 5 5 0 0 20-4 +16 15p
2. Unirea Ungheni 5 4 0 1 15-5 +10 12p
3. Metalurgistul Cugir 5 3 2 0 11-7 +4 11p
4. Avântul Reghin 5 3 0 2 9-5 +4 9p
5. Viitorul Cluj 5 3 0 2 6-8 -2 9p
6. Gloria Bistrița 5 2 0 3 9-16 -7 6p
7. CS Ocna Mureș 5 1 1 3 4-9 -5 4p
8. Unirea Alba Iulia 5 1 0 4 6-14 -8 3p
9. Sănătatea Cluj 5 0 2 3 5-11 -6 2p
10. Sticla Arieșul Turda 5 0 1 4 4-10 -6 1p
Etapa 6
01.10 15:00 Sticla Arieșul Turda – Unirea Alba Iulia TurdaNews
01.10 15:00 Unirea Ungheni – Metalurgistul Cugir
01.10 15:00 Avântul Reghin – Viitorul Cluj
02.10 15:00 CS Ocna Mureș – CS Hunedoara
02.10 15:00 Gloria Bistrița – Sănătatea Cluj

foto: arhivă

Subscribe
Notify of
guest
0 Comentarii
Inline Feedbacks
View all comments

Ultimele articole:

firma de top